REPORTAŻ Z CHRZTU TWOJEGO DZIECKA – OFERTA

Reportaż z chrztu

 

Pełen pakiet obejmuje:

  • Reportaż z przygotowań – około 30 minut
  • Reportaż z mszy świętej lub sakramentu po mszy
  • Zdjęcia reportażowe oraz portretowe podczas przyjęcia – 1 godzina
  • Minimum 100 zdjęć (zwykle zdjęć jest około 200)

Cena pełnego reportażu: 1500,-

Jak przygotować się do zdjęć?

 

Przygotowania

 

Zdjęcia w domu trwają około 20 minut. Staramy się w tym czasie uchwycić trochę klimatu panującego w Waszym gniazdku, zarejestrować kącik maluszka oraz detale, które zostały przygotowane do chrztu. Jednym z ważniejszych momentów jest ubieranie Waszego dziecka. Najfajniej byłoby gdyby Wasz maluszek był w dobrym humorze a Wy – rodzice – wyspani i uśmiechnięci. Ale znamy rzeczywistość, jesteśmy w tym biznesie od kilku ładnych lat i sami również jesteśmy rodzicami trójki urwisów. Nie zawsze jest tak, jak sobie to wymyśliliśmy. Nie przejmujcie się, jeśli Wasze dziecko nie będzie miało ochoty na ubieranie – tak zdarza się bardzo często. W takiej sytuacji  zamiast w pocie czoła walczyć z bodziakiem i szelkami czasem lepiej uspokoić dziecko np. przystawiając do piersi lub podając butelkę. Nie chcemy ingerować w to jak wyglądają Wasze przygotowania do sakramentu. Najważniejsze w tym dniu jest Wasze dziecko i to do niego dostosowujemy się. Jeśli macie wyjątkowego uparciocha, który lubi sobie popłakać w trakcie ubierania to zrobimy kilka zdjęć na pamiątkę i nie będziemy Was męczyć w tym i tak trudnym dla Was momencie. Kiedy już malec będzie ubrany spróbujemy mu zrobić kilka zdjęć portretowych na łóżku lub na rękach u rodziców czy chrzestnych.

 

Przygotowanie mieszkania lub miejsca, w którym ubierane będzie dziecko.

 

Sprawdza się tu zasada „mniej znaczy więcej”.  Postarajcie się przygotować kącik, w którym będziemy robić zdjęcia tak, aby jak najmniej rzeczy leżało na wierzchu. Schowajcie wszystkie zbędne przedmioty, takie jak ubrania, pieluchy, chusteczki, im mniej rzeczy na wierzchu tym bardziej estetyczny efekt osiągniemy na zdjęciach. Przygotujcie ubranko do chrztu np. wieszając je na drewnianym wieszaku.

 

Reportaż z mszy świętej.

 

Tu najważniejsze są dla nas Wasze uśmiechy. Postarajcie się pamiętać o nas w momencie samego sakramentu, będziemy Wam wdzięczni jeśli nie zasłonicie nam plecami tego najważniejszego momentu. Możecie zwrócić się delikatnie do nas, a dziecko podać w lekkim skosie, tak aby główka była wyżej niż nóżki. Najlepiej byłoby, gdyby dziecko było skierowane przodem do fotografa.

 

Przyjęcie

 

Możecie odetchnąć z ulgą. Wszystko się udało, teraz czas na uczczenie dzisiejszych wydarzeń. Podczas przyjęcia robimy zdjęcia reportażowe oraz portretowe z rodziną. Często zostawiamy Was na czas posiłków i przyjeżdżamy kiedy już popijacie kawę czy wino. Wtedy na spokojnie prosimy po kolei rodziców, chrzestnych, babcie, dziadków i tak dalej… Kończymy zdjęciem całej rodziny. W między czasie łapiemy chwile i staramy się zatrzymać na zdjęciach klimat przyjęcia, wygląd słodkiego stołu oraz tortu. Na przyjęciu jesteśmy przez godzinę, warto zaplanować w tym czasie podanie tortu.

Komentarze