3 NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA NA SESJĘ ŚLUBNĄ W OKOLICACH WARSZAWY

Gdzie na sesję w okolicach Warszawy narzeczeńska ślubna romantyczny park Żelazowa Wola

3 Najpiękniejsze miejsca na sesję ślubną w województwie mazowieckim

Przed Wami nasza subiektywna lista trzech najbardziej romantycznych miejsc na sesję zdjęciową.  Jeśli lubisz klasykę i  starannie wypielęgnowane ogrody, obsadzone pieczołowicie dobraną roślinnością – te miejsca zachwycą również Ciebie. Z tego artykułu dowiesz się, czy sesje w wybranych przez nas miejscach są odpłatne oraz na co zwrócić uwagę.

Park w Żelazowej Woli

 

Znajduje się godzinę jazdy od Warszawy, niedaleko Sochaczewa. W 2010 roku został gruntownie odnowiony i wzbogacony o całą masę pięknych roślin. Znajdziecie tu lawendy, róże, floksy, liliowce, irysy, hortensje, bukszpany, liliowce, jeżówki, szałwie, a w cieniach drzew – hosty i kwitnące na różowo tawułki chińskie. Między dworkiem a rzeką (Utratą) prowadzi wiele krętych alejek, schodków, zakamarków z altanami. Można tu odpocząć, napawać się pięknymi widokami i posłuchać muzyki, którą słychać wszędzie dzięki głośnikom ukrytym w całym parku.  Opłaty za sesje fotograficzne – za sesję ślubną 200 zł, a za każdą inną 100 zł plus koszty biletu wstępu do parku dla wszystkich uczestników sesji (Bilet normalny – 23 zł)

Manor House SPA, Chlewiska

Około 2h jazdy samochodem na południe od Warszawy pod Radomiem znajduje się przeurocza posiadłość, a w niej  XV wieczny pałac oraz park z 300 letnim starodrzewiem, stawami oraz romantyczną architekturą ogrodową. Znajdziecie tu wiele malowniczych zakątków, ukrytych między tajemniczymi ruinami i wyjącymi się ścieżkami. Szczególne wrażenie zrobił na nas dziedziniec przypałacowy ozdobiony licznymi oleandrami. Zdjęcia w Chlewiskach nie należą do najtańszych. Dwugodzinna sesja na terenie parku kosztuje 400 zł. Dodatkowo należy wykupić dla każdej osoby bilet wstępu do Manor House (15 zł /os.) Termin sesji należy wcześniej ustalić z obsługą kompleksu.

Łazienki Królewskie przy Pałacu Myślewickim

Powierzchnia dzisiejszych Ogrodów Łazienkowskich obejmuje aż 76 hektarów! We wschodniej części ogrodu znajdziemy Pałac Myślewicki – dwupiętrową rezydencję w stylu wczesnoklasycystycznym. To tutaj lubimy umawiać się z naszymi parami i tu zazwyczaj rozpoczynamy sesje. Szata roślinna ogrodu jest niezwykle bogata i różnorodna, jak na centrum wielkiego miasta. W jej skład wchodzi nie tylko prawie 10 tysięcy drzew, lecz także różnorodne krzewy i rośliny zielne, w tym zioła i polne kwiaty. W sezonie ślubnym wystawionych jest ponad 60 sztuk tzw. roślin kubłowych, drzewek mandarynek, pomarańczy, cytryn i oliwek, które są naszym ulubionym tłem dla sesji. Sesje w tym ogrodzie są bezpłatne, nie trzeba się umawiać, rezerwować terminów.

Zieleń daje nam uczucie bezpieczeństwa i spokoju. Spacerując po ogrodach często wsłuchujemy się w śpiew ptaków, który przynosi nam odprężenie, ukojenie i obniżenie poziomu stresu. Sesje z Wami w takich miejscach to dla nas równocześnie terapia ogrodem, która cudownie poprawia nam nastrój. 

To może Ci się spodobać:

Sesja poślubna na przepięknym patio na Wilanowie

Sesja na pięknym patio na Wilanowie

Sesja na pięknym patio na Wilanowie

Bądź z nami na bieżąco – obserwuj nas w mediach społecznościowych

www.facebook.com/kuchtafotografia 

www.instagram.pl/kuchtafotografia

Komentarze